Styrelsen önskar alla medlemmar ett gott nytt år!

2021 har varit ett fint år för ESF på flera olika sätt, bland annat ett flertal strålande tävlingsprestationer i många olika klasser och rekordstor juniorverksamhet. Nu lider dock året mot sitt slut och det är dags att börja blicka mot säsongen 2022. På föreningens höstmöte i november valdes den nya styrelsen som kommer att ledas av föreningens 20. Kommodor Pontus Karlemo. Pontus efterträder Martti Paajanen som verkat som föreningens kommodor 2019-2021. Läs Marttis avskedsbrev här (endast för inloggade).

 

Styrelsen 2022

Kommodor  Pontus Karlemo 
 I vicekomm.  Mikael Blom
 II vicekomm. Anton Eklund
 Sekreterare Alexandra Forsén
 Ekonom Charlotta Lemström
 Medlemmar Saara Tukiainen
  Tore Kindstedt
  Jarkko Vehviläinen
  Fredrik Ekroos
  Kalle Lindell
  Ville Karkiainen
Varukorg
Rulla till toppen