Styrelsen önskar alla medlemmar ett gott nytt år!

2021 har varit ett fint år för ESF på flera olika sätt, bland annat ett flertal strålande tävlingsprestationer i många olika klasser och rekordstor juniorverksamhet. Nu lider dock året mot sitt slut och det är dags att börja blicka mot säsongen 2022. På föreningens höstmöte i november valdes den nya styrelsen som kommer att ledas av föreningens 20. Kommodor Pontus Karlemo. Pontus efterträder Martti Paajanen som verkat som föreningens kommodor 2019-2021. Läs Marttis avskedsbrev här (endast för inloggade).

 

Styrelsen 2022

Kommodor   Pontus Karlemo 
 I vicekomm.   Mikael Blom
 II vicekomm.  Anton Eklund
 Sekreterare  Alexandra Forsén
 Ekonom  Charlotta Lemström
 Medlemmar  Saara Tukiainen
   Tore Kindstedt
   Jarkko Vehviläinen
   Fredrik Ekroos
   Kalle Lindell
   Ville Karkiainen
Varukorg
Rulla till toppen