Kontaktuppgifter

Esbo Segelförening

Postadress:
Esbo Segelförening r.f.
PB 150
02321 Esbo

Epost (information, kansli, fakturering och ESF Shop):
kansli@esbosegelforening.fi

Besöksadress:
Amiralshamnen 3
02360 Esbo

FO-Nummer:
0101255-6

Viktiga telefonnummer:

Kanslist:
040-7750255

Sekreterare:
040-8677443

Nattvakt/Amiralshamnen:
09-8886881

Förbindelsebåten Aili Hanell:
045-2018159
(tillgänglig enl. båtens tidtabell)

Befälhavare och skeppare Aili Hanell:
Caspar von Walzel 050-3534714

Startkoppin under onsdagsseglingar:
050-4644980

Restaurang Paven:
Bordsbeställning på 045-78370244 eller via Pavens hemsida eller via paven@hiiohoi.fi

Kansliets öppettider:

Kansliet är öppet från maj till september:
Måndagar 11 – 13
Onsdagar 16 – 17:45

Övriga tider öppet efter behov  
Oktober-april efter behov


Styrelsen


Mikael Blom
I VICEKOMMODOR

Telefon: 050-4639608
mikael.blom@veho.fi

Pontus Karlemo
KOMMODOR

Telefon: 0500-444499
kommodor@esbosegelforening.fi

Tore Kindstedt
II VICEKOMMODOR

Telefon: 050-64571
tore.kindstedt@gmail.com

Alexandra Forsén
SEKRETERARE

Telefon: 040-8677443
alexandra.forsen@esbosegelforening.fi

Charlotta Lemström
EKONOM

Telefon: 040-5690798
ekonomi@esbosegelforening.fi

Kalle Lindell
MEDLEM 2022-24

Telefon: 040-5011500
kalle.lindell@iki.fi

Lasse Montonen
MEDLEM 2023-25

Telefon: 050-5772836
lasse.montonen@esbosegelforening.fi

Lilli Tukiainen
MEDLEM 2023-25

Telefon: 040-3684608
lilli@esbosegelforening.fi

Mattias Fellman
MEDLEM 2024-26

Telefon:  040-1422779
mattias.fellman@esbosegelforening.fi

Peter Westermarck
MEDLEM 2024-26

Telefon: 0400-469410
peter.westermarck@gmail.com

Caspar von Walzel
MEDLEM 2022-24

Telefon: 050-3534714
caspar@esbosegelforening.fi

Styrelsen
kan kontaktas på

styrelse@esbosegelforening.fi


Nämnder och Kommittéer


Amiralshamnskommittén

Kalle Lindell 040-5011500
amiralshamnen@esbosegelforening.fi

Sjösäkerhetsnämnden

Lasse Ingvall 0500-451975
lasse@ingvall.fi

Pentalakommittén

Mikael Blom 050-4639608
mikael.blom@veho.fi

Tävlingsnämnden

Tore Kindstedt 050-64571
tore.kindstedt@gmail.com

Träningsnämnden

Pontus Karlemo 0500-444499
kommodor@esbosegelforening.fi

Juniornämnden

Caspar von Walzel 050-3534714 caspar@esbosegelforening.fi

Förtjänstteckenkommittén

Rabbe Sjöblom 0400-963072
rabsjo@gmail.com

Arkiveringsgruppen

Viveca Mentzer-Ekholm 0500-488521
viveca45@live.com

Arkivarie
Rabbe Sjöblom 0400-963072
rabsjo@gmail.com

Webbteamet

Mattias Fellman 040-1422779
mattias.fellman@esbosegelforening.fi


Funktionärer


Båtärenden

Brygganläggningar:
Kalle Lindell 040-5011500
kalle.lindell@iki.fi

Sjösättningar och båtlyft:
Lasse Montonen 050-5772836
lasse.montonen@esbosegelforening.fi

Bryggplatser / Hamnkapten:
Pasi Koho 040-5478743
kohopasi@gmail.com

Vinterplatser / Varvschef:
Lasse Montonen 050-5772836
lasse.montonen@esbosegelforening.fi

Vaktturer / Vaktchef:
Benjamin Ekström 041-5077201
benjamin.ekstrom@gmail.com

Miljö och säkerhet:
Lasse Montonen 050-5772836
lasse.montonen@esbosegelforening.fi

Besiktning

Besiktningschef:
Lasse Ingvall 0500-451975
lasse@ingvall.fi

Besiktare:
Magnus Forsén 0400-506678
Georg Berger 0400-445555
Pekka Hohtari 050-4674368
Henrik Vilén 050-3098449
Pekka Rapeli 0400-427542
Kalle Lindell 040-5011500
Jarkko Itkonen 040-1615312
Oscar Lindfors 040-5476358
Pasi Koho 040-5478743
Karl Lindfors 040-3488639








Juniorverksamhet och kurser

Juniorteam:
junior@esbosegelforening.fi
040-1241412

Kurser:
kurser@esbosegelforening.fi

Juniorträning:
Erica Bäckström, träningschef
erica@esbosegelforening.fi


















Faktureringsalternativ


Nätfaktura

Till Esbo Segelförening rf

Eadress: 003701012556
Service ID: 003721291126
Operatör: Maventa

E-post

ekonomi@esbosegelforening.fi

Pappersfaktura

Esbo Segelförening rf
c/o Bruna Byrån Ab
Dalvägen 3
02700 Grankulla

Varukorg
Rulla till toppen