Styrelsen 2021

Kommodor Martti Paajanen 040-5054543 martti(ät)tuulivei.net
I vicekomm. Mikael Blom 050-4639608 mikael.blom(ät)veho.fi
II vicekomm. Anton Eklund 040-5157959 anton.eklund97(ät)hotmail.com
Sekreterare Alexandra Forsén 040-8677443 information.esf(ät)gmail.com
Ekonom Charlotta Lemström 040-5690798 ekonomi.esf(ät)gmail.com
Medlemmar Michael Röllich 040-5197696 michael.rollich(ät)elisanet.fi 
  Saara Tukiainen
040-7758411
tukiainen.saara(ät)gmail.com 
  Fredrik Ekroos 0400-566140 fredrik.ekroos(ät)gmail.com 
  Tiina Ramula 0400-515677 tiina.ramula(ät)pp.fi
  Jarkko Vehviläinen 045-2007181 vehvilainen(ät)gmail.com
  Ville Karkiainen 040-1922202 ville.karkiainen(ät)gmail.com

 

Hela styrelsen kan kontaktas på styrelse(ät)esbosegelforening.fi

Funktionärer 2021

Amiralshamnskommittén

 

 

 

       Ordf., Brygganläggningar

Kalle Lindell 040-5011500 kalle.lindell(ät)iki.fi

       Sjös., lyft, vinterplatser

Niklas Wärnhjelm 050-3506564 niklas.warnhjelm(ät)lining.fi

       Bryggplatser

Ville Karkiainen

040-1922202

ville.karkiainen(ät)gmail.com

       Vaktchef

     

       Disponent

   

Förtjänstteckenkommitén

Rabbe Sjöblom

0400-963072

rabbe.sjoblom(ät)kolumbus.fi

Träningsnämnden

Anton Eklund

040-5157959

anton.eklund97(ät)hotmail.com

Juniornämnden

Jarkko Vehviläinen

045-2007181  vehvilainen(ät)gmail.com

Träningschef

Erica Bäckström

040-1241412

erica(ät)esbosegelforening.fi

Pentalakommittén

Mikael Blom

050-4639608

mikael.blom(ät)veho.fi

Befälhavare för Aili

Robin Österholm 040-8385992 robin.osterholm(ät)gmail.com

Sjösäkerhetsnämnden

     

Tävlingsnämnden

Michael Röllich

040-5197696

michael.rollich(ät)elisanet.fi

Webbteamet

Anton Eklund

040-5157959

anton.eklund97(ät)hotmail.com

Kansli, fakturering, shop

Peter Holm

045-1227621

kansli(ät)esbosegelforening.fi

Kontaktuppgifter

Postadress:

Esbo Segelförening r.f.
PB 150
02321 Esbo

FO-nummer:

0101255-6

Besöksadress:

Amiralshamnen 3
02360 Esbo

(se karta)

Epost:

kansli(ät)esbosegelforening.fi

Telefonnummer:

Kanslist: 045-1227621
Amiralshamnen: 09-8886881
Sekreteraren: 040-8677443
Nattvakten: 09-8886881
Förbindelsebåten Aili Hanell: 045-2018159 (telefonen påkopplad enl. båtens tidtabell)
Startkoppin under onsdagsseglingar: 050-4644980
Restaurang Paven: 09-8886923

Kansliets öppettider:

Kansliet öppet maj-september:

18-20
Ons 17-19
   

Telefontid vardagar kl. 10-12

 

Övriga tider öppet efter behov

Oktober-april efter behov