Registrants List

NUM Förnamn Efternamn Register date Klass / Luokka / Class Båtnamn / Veneen nimi / Boat Name Båttyp / Venetyyppi / Boat type Nationalitet / Kansallisuus /Nationality Copy Segelnr (bara siffror)/ Purjenumero (ei kirjaimia)/ Sailnumber (just numbers) Mittaluku / Handicap / Mättal (käytä piste/ use dot))
1 Janne Westerlund 31-05-2018 LYS Shere Khan J/92 FIN 9161 1.23
2 jyrki mäki 31-05-2018 IRC LINTU Swan 57 FIN 57015 1.113
3 Matias Halinen 31-05-2018 LYS Karoliina Inferno 33 FIN 7917 1.20
4 Heikki Räisänen 31-05-2018 LYS Heikki Räisänen Arcona 340 FIN 420 1.29
5 Mika Tolvanen 31-05-2018 ORC Secrays First 40 FIN 11844 575.2
6 Fredrik Knudsen 31-05-2018 LYS Fart Farr 40 OD FIN 11732 1.51
7 TIMO LUHTANIEMI 31-05-2018 LYS Carpe Diem Finngulf 41 FIN 10749 1.34
8 Mikko Sajaniemi 31-05-2018 LYS Tyyne IMX40 FIN 17403
9 Jonne Tukia 31-05-2018 LYS Nea Nora First 36.7 FIN 10579 1.28
10 Mikko Toppila 31-05-2018 LYS Jasmiina Mannerberg 31 FIN 9703 1.25
11 Jouko Raudasoja 31-05-2018 LYS Capella Dehler 36 DB FIN 10546 1.25
12 Thomas Skogström 30-05-2018 LYS Happy Ours Albin Nova FIN 3767 1.15
13 Laulajainen Ryökäs 30-05-2018 DH RAMDATA Salona 37 IBC FIN 11611 1.30
14 Ville Valtonen 30-05-2018 LYS Earl Grey HP 1030 FIN 11854 1.31
15 Nils Rostedt 30-05-2018 LYS Xelina X-332 FIN 12332 1.24
16 Leif Nordström 30-05-2018 LYS XILIA X-34 FIN 11534 1.26
17 Stefan Bergström 30-05-2018 LYS Hakuna Matata Inferno 31 FIN 7799 1.16
18 Markku Auvinen 29-05-2018 LYS Donna Inferno 31 FIN 4493 1.16
19 Jörgen Bärlund 29-05-2018 LYS Senja Bavaria 35 Match FIN 11830 1.27
20 Seppo Kari 28-05-2018 LYS Tetu 5 X-34 FIN 11595 1.26
21 Henrikki Oravainen 28-05-2018 LYS Rakam First 36.7 FIN 11649 1.28
22 Santtu Parikka 28-05-2018 LYS PAM S&S 40 FIN 11035 1.18
23 Arttu Hult 28-05-2018 LYS Inferna Inferno 31 FIN 6863 1.16
24 Sven Nuutmann 28-05-2018 ORC EESTI MEEDIA SAILING TEAM ONE OFF 37 EST 850 600.4
25 Keijo Niemisto 28-05-2018 LYS Piranha Salona 380 FIN 11822 1.32
26 Joonas Lindahl 27-05-2018 ORC Wild Joe Finngulf 37 FIN 10217 617.1
27 Sebastian Gylling 26-05-2018 IRC Eira Swan 51 FIN 16582 1.093
28 Anna-Mari Laitila 25-05-2018 LYS Merelle Oceanis 343 Clipper FIN 11087 1.16
29 Markku Hämäläinen 24-05-2018 LYS Zonda Finngulf 43 FIN 11790 1.42
30 Jukka Rouhiainen 22-05-2018 LYS X2 X-332 FIN 10332 1.24
31 Ari Huusela Ocean Racing Huusela 22-05-2018 OPEN Ariel II IMOCA 60 FIN 222
32 Lara Harrison 19-05-2018 LYS Amidala FinnFlyer 31 FIN 2531 1.14
33 Mats Welin 18-05-2018 LYS Lucky Too Linjett 32 FIN 19893 1.12
34 Tom Toivonen 18-05-2018 LYS Zeska Elan 37 (2,05 köli) FIN 10870 1.28
35 Georg Boldt 16-05-2018 LYS Saga Swan 371 FIN 11651 1.20
36 Jussi Ojala 16-05-2018 LYS Valkyria Purjevene FIN 19296 1.18
37 Rolf Relander 15-05-2018 ORC Furiosa Cookson 50 EST 999 458.8
38 Aulis Miskala 11-05-2018 LYS Anastacia ll Finn Flyer 36 GT FIN 11708 1.34
39 Seppo Sjöroos 09-05-2018 LYS Seanna Grand Soleil 45 FIN 11762 1.36
40 Jari Hemminki 07-05-2018 LYS Exodus X-362 Classic FIN 11682 1.26
41 Eero Pank 07-05-2018 LYS Credi24 Reval Cafe Salona 39ibc EST 703
42 Anssi Vaittinen 06-05-2018 LYS Katadromeas S&S Swan36 FIN 11840 1.13
43 Kari Stahlberg 06-05-2018 First 31.7 Milou First 31.7 FIN 11579 653.3
44 Eero Lehmijoki 06-05-2018 First 31.7 Melisande First 31.7 FIN 10468
45 Tommi Kyntölä 06-05-2018 First 31.7 Sen First 31.7 LR FIN 10954
46 Perttu Monthan 06-05-2018 First 31.7 Thetis Beneteau First 31.7 FIN 10742
47 Petri Mustonen 06-05-2018 First 31.7 Lutra Lutra First 31.7 LR FIN 10380
48 Klaus Kumlin 06-05-2018 LYS Ancela Bavaria 42 FIN 10150 1.27
49 Juhani Hyytiäinen 06-05-2018 LYS KEO Guy 33 FIN 1257 1.14
50 Juhani Koistinen 06-05-2018 DH Blanca Guy 33 FIN 9010 1.14
51 Ilmari Absetz 06-05-2018 ORC Kind of Magic IMX 38 FIN 15476 602.9
52 Julius Haartti 05-05-2018 DH Merianna H-35 FIN 10701 1.13
53 Mikko Huimala 05-05-2018 LYS Soleada Bavaria 36 Cr FIN 11778 1.19
54 Aku Hjelm 05-05-2018 DH Herring Rouge X-79 FIN 9458 1.14
55 Jukka Jousjärvi 05-05-2018 OPEN Trou Noir Trimaran FIN 93 1.26
56 Heikki Jürilo 05-05-2018 OPEN Cremefraes Seacart 30 EST 727
57 Heikki Mentula 05-05-2018 LYS Zelda Breehorn 37 FIN 9812 1.17
58 Tuomas Ikonen 05-05-2018 LYS Ellu Elan 31 FIN 9732 1.17
59 Erki Kilusk 04-05-2018 LYS DiWeiss Bavaria 35 Match EST 415 1.28
60 Petteri Tarkio 04-05-2018 First 31.7 Belette Beneteau First 31.7 FIN 11740 1.19
61 Tapio Uimonen 04-05-2018 LYS Unnukka 2 Arcona 36 FIN 7313 1.22
62 Timo Lauttia 04-05-2018 LYS TAI-TAI Inferno 33 FIN 6801 1.19
63 Tuomo Siitonen 04-05-2018 IRC AURORA Swan 45 sd FIN 2617
64 Jukka Salminen 04-05-2018 LYS Ariel MAXI 999 FIN 6330 1.15
65 Jan Stenros 04-05-2018 IRC Ithaca First40 FIN 11223 1,055
66 Timo Kairama 04-05-2018 LYS Finx Xp-38 FIN 11850 1.34
67 Kari Oksanen 03-05-2018 LYS Saililo IV Banner 41 FIN 8007 1.33
68 Ari Ojala 03-05-2018 LYS Speculator Finngulf 41 FIN 10936 1.35
69 Jaakko Tuominen 02-05-2018 LYS Adagio Sempre First 36.7 FIN 11827 1.28
70 Hannu Niemelä 02-05-2018 LYS AUDI E-TRON Farr TP52 FIN 52 1.66
71 Ain-Eke Jalasto 02-05-2018 LYS Fanatic Guyline 355 EST 239 1.23
72 Heikki Hämäläinen 01-05-2018 LYS Tiare MP 34 FIN 3351 1.18
73 Akseli Kurttio 01-05-2018 LYS Penelope Jeanneau One Design 35 FIN 8197 1.27
74 Pekka Nieminen 01-05-2018 DH Vivien Finngulf 43 FIN 43000 1.40
75 Paavo Peippo 01-05-2018 LYS Helmi First 40 FIN 11126 1.34
76 Tuomas Riski 28-04-2018 ORC Bianco First 35 FIN 11572 628
77 Patrick Lindqvist 25-04-2018 ORC Anthem Bill Tripp 52 SWE 50755 503
78 Tommi Uksila 24-04-2018 LYS PEPPER III S&S Swan 44 FIN 11523 1.25
79 kim lindroos 24-04-2018 DH Ipanema J/109 FIN 11381
80 Juhani Railo 24-04-2018 DH LOW First 34.7 FIN 11625 1.25
81 Jan Rönnback 24-04-2018 DH Jolly J/97 FIN 11938 1.23
82 Benjamin Nilsson 23-04-2018 DH LILYAN HP1030 FIN 11361 1.32
83 Palle Eklund 23-04-2018 DH VindUngen FinnFlyer 36 NED 11369 1.32
84 Tapani Juva 23-04-2018 LYS Minnamari Antilla 36 FIN 1499 1.17
85 Pekka Rapeli 18-04-2018 LYS Imppu B Bavaria 38 Match FIN 44721 1.33